Instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej ze światła słonecznego, przyjaznego dla środowiska i niewyczerpalnego źródła energii. Rynek fotowoltaiczny jest jednym z najbardziej zrównoważonych i najszybciej rozwijających się sektorów światowej gospodarki. Ogniwa słoneczne, zwane też często ogniwami fotowoltaicznymi, to elementy półprzewodnikowe, które przetwarzają energię światła słonecznego na energię elektryczną.

Panele półprzezroczyste

W ostatnich latach bardzo popularne stało się przycinanie paneli słonecznych na pół i montowanie ich w dwóch pozycjach. Rozwiązanie to nadaje się do montażu na dachach płaskich lub na ziemi i zmniejsza straty w produkcji energii, głównie z powodu częściowego zacienienia.

Panele cienkowarstwowe

Panele cienkowarstwowe mogą być wykonane ze stopów miedzi, indu, galu i selenu, krzemu amorficznego i tellurku kadmu. Tego typu ogniwa są jednak mniej wydajne niż panele z krzemu monokrystalicznego lub polikrystalicznego i obecnie są stosowane rzadziej niż te najbardziej zaawansowane.

Fotowoltaika i elektryka

 

Firma nasza jest certyfikowanym instalatorem w zakresie systemów fotowoltaicznych. Oferujemy pełen zakres usług w dziedzinie instalacji i konserwacji systemów fotowoltaicznych, mieszkaniowych i komercyjnych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowanych instalatorów. Własna energia elektryczna to niższe rachunki za prąd i wolność od rosnących rynkowych cen energii elektrycznej.

FOTOWOLTAIKA

+48 608 490 162

Elektryka i montaż paneli fotowoltaicznych

+48 608 490 162

Pozycja paneli fotowoltaicznych ma kluczowe znaczenie dla ich najefektywniejszego  działania. Częściowe zacienienie paneli może łatwo spowodować problemy z diodami bocznikującymi, które regulują temperaturę ogniw słonecznych.
Z tego powodu panele fotowoltaiczne często montuje się na dachu budynku, dzięki czemu występuje minimalizacja wystąpienia przeszkód utrudniających prawidłowe działanie ale można je również zainstalować na ziemi, w takim przypadku należy przeznaczyć dużą powierzchnię i odpowiednio ją przygotować. Ogniwa powinny być zainstalowane w kierunku południowym, pod kątem około 35° do podłoża. Taki układ zapewnia optymalne zaspokojenie potrzeb energetycznych. Zaufaj dekadom doświadczenia, skontaktuj się z nami.

 

Polityka prywatności

Kontakt

 

+48 608 490 162

 biuro@gwojnar.pl

 

GWOJNAR

 

 
INSTALACJE – AUTOMATYKA
inż. Gustaw Wojnar
ul. Słoneczna 16
43-445 Dzięgielów
 
NIP: 548-143-39-78
Regon: 070816550

© INSTALACJE – AUTOMATYKA by REDPROJEKT ∵ 2023

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!